نرم ‌افزار حسابداري تحت وب چيست؟ اين سؤال باعث شد تا گروه هوشمند نوين تمام مسائل مربوط به نرم‌افزار حسابداري (آنلاين) را در قالب يک مقاله کامل و جامع، خدمت شما عزيزان تقديم کند. در ادامه قصد داريم مزاياي استفاده از اين نرم‌افزار هوشمند را خدمت شما عرض کنيم و يکي از بهترين نرم‌افزارهاي حسابداري تحت وب را به شما معرفي کنيم. ابتدا توضيح مختصري درباره‌ي نرم‌افزار حسابداري خدمت شما ارائه مي‌کنيم تا نسبت به موضوع شناخت مختصري داشته باشيد و مفاهيم را به نحو احسن درک کنيد.


 


 نرم‌ افزار حسابداري چيست؟نرم‌ افزار حسابداري چيست؟


به ‌نوعي از نرم‌افزارهاي کاربردي اطلاق مي‌شود که تمام امکانات مورد نياز يک حسابدار را در دسترس آن قرار مي‌دهند. اين نرم‌افزارها اطلاعات را در قالب ماژول‌هايي مانند حساب‌هاي دريافتي، سفارش خريد، صورت‌حساب و… پردازش و ذخيره‌سازي مي‌کند.


نرم‌افزارهاي حسابداري بر پايه مفاهيم حسابداري طراحي شده و راحتي حسابدار شما را به ارمغان مي‌آورند. از اصلي‌ترين اهداف اين نرم‌افزارها مي‌توان به نظم دادن، بالابردن دقت و سازماندهي يک کسب و کار موفق اشاره کرد. شرکت شما ممکن است از نرم‌افزار حسابداري مختص خود استفاده کند و يا قالبي آماده را از شرکتي خريداري کرده باشد. از نظر جکسون حسابداري به معناي زير است:


«حسابداري، برخلاف نظر معدودي از افراد (صرفاً مجموعه‌اي که دقيق و ثابت نيست و از طريق ديدن و درک مستقيم به‌دست‌آمده و کاربرد آن هميشه همراه با عدم اطمينان و ملاحظه بوده است) نيست. حسابداري علم و شاخه‌اي از دانش است که با درستي ناشي از منطق و حساب، شرايط و اوضاع موجود هر بنگاه اقتصادي را بررسي و کشف مي‌کند».


ممکن است خيلي از شما عزيزان با نرم‌افزارهاي حسابداري سروکار داشته باشيد و به ‌احتمال زياد از مشکلات نرم‌افزاري آن با خبر هستيد. خيلي سريع روش کار خود را عوض کنيد چون شما نبايد دغدغه‌ي کارتان را داشته باشيد و مسئوليت سنگيني را متقبل شده‌ايد. تا انتهاي مقاله همراه ما باشيد تا خيالتان براي هميشه راحت باشد و استرس از دست‌دادن اطلاعات حسابداري را نداشته باشيد.


نرم ‌افزار حسابداري تحت وب چيست؟نرم ‌افزار حسابداري تحت وب چيست؟


روز به روز شاهد پيشرفت اينترنت در سرتاسر جهان هستيم؛ به‌گونه‌اي که مشاغل سنتي هم وابسته به اينترنت و فضاي مجازي شده‌اند. حسابداري نيز مشمول آن دسته از کسب و کارهاي سنتي است که با دفاتر قطور و مختلف سروکار داشته است.


امروزه با پيشرفت علم و تکنولوژي شاهد آن هستيم که حسابداري نيز به اين عرصه پا گذاشته و با تکنولوژي همراه شده است به طوري که شما تنها با انجام چند مرحله مي‌توانيد بدون حضور در محل کار خود وارد بخش حسابداري شرکتتان شويد و حساب‌هايتان را مورد بررسي قرار دهيد.


شما تنها با متصل بودن به اينترنت و همراه داشتن يک دستگاه هوشمند(device)، تمام کارهاي مربوط به حسابداري را انجام خواهيد داد و حضور بي‌وقفه شما در شرکت لازم نيست؛ حتي ديگر لازم نيست با لباس‌هاي اداري ساعت‌ها پشت ميز بنشينيد. در سال‌هاي آتي شاهد آن خواهيم بود که بسياري از مشاغل و امور روزانه، تحت وب خواهند بود؛ بنابراين پيشنهاد مي‌کنم هر چه سريع‌تر حسابداري شرکت خود را از محيط ويندوز به آنلاين منتقل کنيد تا در آينده دچار مشکل نشويد.


براي استفاده از نرم‌افزارهاي حسابداري تحت وب بايد آن را از شرکت‌هاي معتبر خريداري کنيد. علاوه بر نسخه پولي اين نرم‌افزارها، نرم‌‌ افزار حسابداري تحت وب رايگان نيز در دسترس عموم قرار دارد.


مزاياي استفاده از سيستم حسابداري تحت وب يا نرم ‌افزار حسابداري انلاين


• دسترسي سريع و آسان


فقط با در دست داشتن تلفن همراه و با بازکردن مرورگر به‌سادگي کمتر از 10 ثانيه وارد حسابداري شرکت خود شويد. تحت وب بودن اين نرم‌افزار باعث شده تا دغدغه حسابداران براي برخي مشکلات کمتر شده و با آرامش بيشتري به کار خود ادامه دهند. زمان که وابسته به اين موضوع است از معيارهاي ارزشمند است که البته با وجود زمان بيشتر، دقت کار نيز افزايش خواهد داشت.


• نبود مشکلات فني


يکي از بزرگ‌ترين مشکلاتي که ممکن است براي نرم‌افزارهاي حسابداري ويندوز رخ دهد، ويروسي شدن قسمتي و يا کل سيستم‌عامل ويندوز است. در برخي از موارد اين مشکل حل خواهد شد اما مواردي هم موجود است که تمام سيستم حسابداري شرکت را مختل کرده و آن را از بين برده باشد. يکي از بهترين ويژگي‌هاي نرم‌افزار هاي حسابداري تحت وب، ويروسي نشدن اطلاعات و نبود مشکلات سخت‌افزاري است.


• استفاده به صورت آنلاين


لازم نيست اپليکيشني روي تلفن همراه يا لپ‌تاپ نصب کنيد. شما فقط به اينترنت احتياج داريد تا خيلي راحت و سريع حساب‌هاي شرکت را بررسي کنيد. با استفاده از نرم‌افزار‌ حسابداري‌ تحت وب قوي از مشکلاتي اعم از ويروسي شدن سيستم نيز در امان مي‌مانيد.


• امنيت بالا در مقابل حملات سايبري


با وجود تحت وب بودن و برخلاف تصورات اشتباه افراد که اشاره به نا‌امن بودن آن دارند، نرم‌افزار تحت وب حسابداري از امنيت بسيار بالايي برخوردار بوده و از به سرقت رفتن و پاک شدن اطلاعات مهم و ضروري شما جلوگيري مي‌کند. به هيچ عنوان اهميت کار خود را با تصورات اشتباه و بيهوده به خطر نيندازيد.


 امنيت بالا در مقابل حملات سايبري• پشتيبان‌گيري به‌صورت خودکار


اگر از نرم‌افزار حسابداري و انبارداري تحت وب استفاده کنيد، ديگر نياز به بروزرساني منظم نخواهيد داشت چرا که سيستم حسابداري تحت وب هوشمند نوين اين امکان را براي شما فراهم کرده است تا در زمان ارزشمند خود صرفه‌جويي کنيد و به کارهاي مهم‌تري مانند رسيدگي به امور مالي و صورت‌حساب‌ها بپردازيد. اين ويژگي تمام محصولات انبار را با سايت به‌روزرساني مي‌کند؛ پس جاي هيچ نگراني نيست.


• تهيه گزارش آنلاين


سرعت را چاشني حسابداري کنيد و فقط با اتصال به شبکه جهاني اينترنت، با چند کليک ساده گزارش‌هاي آنلاين تهيه کنيد و آنها را دانلود و ذخيره‌سازي کنيد. سپس آن را براي مدير شرکت ارسال کنيد. با تهيه گزارش به‌صورت آنلاين ديگر لازم نيست مراحل طولاني را طي کنيد تا به هدفتان برسيد.


• قابليت اجرا روي تمامي دستگاه‌ها


از چه دستگاهي براي کارهاي روزمره استفاده مي‌کنيد؟ براي حسابداري شرکت نيز مي‌توانيد از هر دستگاه هوشمند و متصل به اينترنت استفاده کنيد و ديگر لازم به نصب برنامه‌هاي حسابداري روي سيستم‌عامل ويندوز نخواهيد داشت. تنها مشکلي که ممکن است براي شما رخ دهد، نداشتن اينترنت است که اين مشکل به‌سرعت خاتمه پيدا مي‌کند و قادر به حسابرسي شرکت خواهيد بود.


• به‌روزرساني اطلاعات به‌صورت خودکار


يکي ديگر از ويژگي‌هاي ارزشمند نرم ‌افزار حسابداري انلاين هوشمند نوين، به‌روزرساني اتومات کارهاي انجام شده در شرکت است. با اين مزيت در زمان صرفه‌جويي مي‌کنيد. براي مثال، امروز 20 محصول از سايت شما خريداري شده است؛ در نرم‌افزارهاي ويندوز بايد آنها را به‌صورت دستي وارد کنيد اما در حسابداري تحت وب لازم به انجام اين کار نيست چون خيلي سريع نرم‌افزار تحت وب به سايت شما متصل شده و اطلاعات را آپديت مي‌کند. اين عمليات در حسابداري انبارها و فروشگاه‌ها خيلي مفيد است.


• صرفه جوي در هزينه


هزينه‌اي که در قبال استفاده از نرم‌افزارهاي حسابداري آنلاين پرداخت مي‌کنيد، بسيار کمتر از نرم‌افزارهاي حسابداري قابل نصب بر روي سيستم‌هاي کامپيوتر است. در نسخه‌هاي قابل نصب، بر اساس نياز شرکت دسترسي‌هايي را خريداري مي‌کنيد که سبب بالارفتن هزينه‌ها مي‌شود. هزينه‌هاي اوليه نرم‌افزار و هزينه نگهداري (نرم‌افزار و سخت‌افزار) در محل نيز از ديگر مخارج است. بالعکس در نسخه‌هاي تحت وب تنها به يک فضاي ذخيره‌سازي آنلاين نياز داريد.


به برخي از ويژگي‌ها و خصوصيت‌هاي نرم‌افزارهاي حسابداري (آنلاين و قابل نصب) اشاره کرديم. در ادامه به تفاوت‌هاي نرم‌افزار تحت وب و ويندوز مي‌پردازيم تا بهترين تصميم را براي داشتن بهترين نرم ‌افزار حسابداري تحت وب (انلاين) داشته باشيد.


• قابليت اتصال در هر مکان و هر زمان


با يکي از دوستانم درمورد وضعيت کاري صحبت مي‌کرديم. وقتي متوجه شدم در خانه کار مي‌کند و درآمد بالايي دارد، خيلي متعجب شدم! در مورد نحوه کار و مدت زماني که به کار اختصاص مي‌دهد پرسيدم. گفت هر موقع و هرکجا که باشم مي‌توانم کارکنم. شايد خيلي از ما محيط کاري‌مان را نپسنديم ولي اين دليل نمي‌شود که کار نکنيم و از آن لذت نبريم. داخل اتوبوس، منزل، سفر و… مسئوليت خود را انجام دهيد و آمار و ارقام شرکت را بررسي کنيد.


 حسابداري تحت وب و قابليت اتصال در هر مکان و هر زمانتفاوت نرم‌ افزار حسابداري تحت وب و ويندوز چيست؟


نرم‌افزارهاي حسابداري تحت ويندوز، سال‌هاي زيادي است که در بازار مورداستفاده قرار گرفته‌اند و افراد با مشکلات اين نرم‌افزارها کنار آمده‌اند. اکنون که راه چاره مقابل آنهاست، ولي تصورات غلطي از اين موضوع جديد يعني حسابداري تحت وب دارند که مانع پيشرفت آنها خواهد شد. روز به روز بايد با فناوري همراه بود تا از آن استفاده کرد و نيازهايمان را توسط آن برطرف کنيم.


تفاوت‌هاي اين دو نسخه کاملاً ملموس است. اصلي‌ترين تفاوت، بحث دسترسي است. با متصل شدن به حسابداري تحت وب تنها به اينترنت احتياج داريد اما براي دسترسي به نرم‌افزاري که در ويندوز قابل اجراست بايد براي اولين استفاده آن را نصب کنيد و با محيط کاربري آن آشنا شويد يا حتي آموزش ببينيد. مسئله بعدي زمان است؛ نرم‌افزاري که تحت وب باشد به‌صورت خودکار آپديت مي‌کند و با سايت شما به‌صورت مستقيم ارتباط دارد که موجب مي‌شود در زمان صرفه‌جويي کنيد و لازم نيست تمام مراحل و اطلاعات را به‌صورت دستي در نرم‌افزار ويندوزي آن وارد کنيد.


پشتيان گيري به‌صورت خودکار از مزيت‌هاي نسخه تحت وب و آنلاين است که اين ويژگي در نسخه قابل نصب، معمولاً انجام نمي‌شود. با استفاده از لينک مي‌توانيد به ديگر نرم‌افزارها از طريق API متصل شويد که در نسخه نصبي معمولاً اين دسترسي وجود ندارد. از نظر هزينه نيز بررسي کرديم که نسخه تحت وب هزينه کمتري خواهد داشت و نيازي به پشتيباني ساليانه ندارد. فقط با داشتن يک گوشي يا لپ‌تاپ حساب‌هاي چند شرکت را آناليز مي‌کنيد و ومي ندارد حتماً با سيستم محل کارتان مشغول حسابداري شويد.


کدام کسب و کارها بهتر است از نرم‌افزارهاي حسابداري تحت وب استفاده کنند؟


در ادامه مواردي را ذکر مي‌کنيم که در صورت دارا بودن چند مورد از آنها، بهتر است از حسابداري آنلاين (تحت وب) استفاده کنيد البته که تمامي نرم افزارهاي حسابداري هوشمندنوين از جمله نرم افزار حسابداري فروشگاهي، شرکتي، توليدي و … نيز را مي‌توان به صورت آنلاين استفاده کرد.


• کسب و کار شما شعبه‌هاي زيادي در سطح شهر و يا کشور دارد.


• تجارت شما بين‌المللي است که و قسمتي از تراکنش‌هاي مالي شما در خارج از کشور است.


• بازارياب‌هايي داريد که قصد دارند هنگام فروش در محل مشتري فاکتور صادر کنند.


• پروژه‌هاي زيادي داريد و بايد تمرکز کافي روي همه آنها داشته باشيد.


• مدير محل کار شما اکثراً در شرکت حضور ندارد و احتياج به نظارت و گزارش‌گيري از عملکرد شما دارد.


نرم‌افزار حسابداري ابري چيست؟


نرم‌افزار حسابداري ابري نيز همانند تحت وب است که تفاوت مختصري با يکديگر دارند که در ادامه به آن اشاره خواهيم کرد. در ادامه تعريفي کوتاه از نرم‌افزار حسابداري ابري براي درک بهتر شما قرار داده‌ايم. شرکت‌هايي که در زمينه نرم‌افزار حسابداري فعاليت مي‌کنند، براي رفع برخي مشکلات نرم‌افزارهاي حسابداري وابسته به ويندوز، نوعي از نرم‌افزارهاي حسابداري را طراحي کرده‌اند که در يک فضاي ابري اعمال مي‌شود و ذخيره‌سازي اطلاعات و کنترل آن از طريق اينترنت ميسر مي‌شود. به اين نرم‌افزارها اصطلاحاً نرم‌افزار حسابداري ابري مي‌گويند.


 نرم‌افزار حسابداري ابري چيست؟نرم‌ افزار حسابداري تحت وب بهتر است يا نرم‌افزار حسابداري ابري؟


اساساً فضاي ابري بستري است که در آن داده‌ها و نرم‌افزار‌ها را در هر مکان و شرايطي قابل استفاده هستند؛ در نرم‌افزارهايي که قابل نصب روي ويندوز هستند، محل ذخيره‌سازي اصلي داده‌ها و اطلاعات هارد ديسک دستگاه مي‌باشد. برخلاف نسخه‌هاي ويندوز، در نرم‌افزارهاي حسابداري ابري با پرداخت هزينه مي‌توانيد فضاي ابري مخصوص به خود را خريداري کنيد و اطلاعات حسابداري شرکت را در فضاي ابري قرار دهيد به‌طوري‌که در سيستم‌عامل ويندوز قرار ندارد و در فضاي اينترنت مي‌باشد. در نرم‌افزارهاي حسابداري تحت وب داده‌ها روي يک سرور فيزيکي که البته به اينترنت متصل است ذخيره و نگهداري مي‌شود و در هر نقطه‌اي از کره زمين باشيم، با اتصال به اينترنت امکان دسترسي به اطلاعات را خواهيم داشت.


 کلام اخر


با نرم‌ افزار حسابداري تحت وب آشنا شديم و مزيت‌هاي مهم آنها را نسبت به نسخه وابسته به ويندوز بررسي کرديم. در آخر به اين نتيجه مي‌رسيم که هر چه سريع‌تر حسابداري شرکتمان را با نرم‌افزارهاي حسابداري وابسته به اينترنت متصل کنيم تا کمترين خطا را در محاسبات داشته باشيم و از اطلاعات حسابداري محافظت کنيم. به‌طورکلي مي‌توان گفت نرم‌افزارهاي حسابداري تحت وب و ابري از لحاظ عملکرد مشابه يکديگر هستند و هردو سرعت، دقت و نظم را در انجام عمليات‌هاي حسابداري را به طور چشم‌گيري بهبود مي‌بخشند؛ اما سيستم‌هاي تحت وب اکثراً بيشتر مورد علاقه مديران شرکت‌ها هستند، زيرا امکان دسترسي و نظارت را در هر زمان و مکان فراهم مي‌کنند. براي دستيابي به اطلاعات بيشتر و آشنايي با نرم افزارهاي حسابداري هوشمند نوين مي‌توانيد در قسمت منو بر روي دمو رايگان نرم افزار حسابداري هوشمند نوين کليک نماييد.


منبع:https://www.hnovin.com/ac/web-based-accounting-software/


 


بهترين نرم افزار حسابداري

بهترين نرم افزار حسابداري بازرگاني

بهترين نرم افزار حسابداري پيمانکاري

بهترين نرم افزار حسابداري فروشگاهي را از کجا تهيه کنيم؟

نرم افزار حسابداري در سال 1399 چقدر پردرآمد است؟

بهترين نرم افزار حسابداري خدماتي هوشمند نوين

بهترين نرم افزار حسابداري توليدي

حسابداري ,تحت ,وب ,کنيد ,نرم‌افزار ,استفاده ,تحت وب ,حسابداري تحت ,نرم‌افزارهاي حسابداري ,است که ,نرم‌افزار حسابداري ,نرم‌افزارهاي حسابداري وابسته ,نرم‌ افزار حسابداري ,نرم‌افزارهاي حسابداري آنلاين ,اينترنت احتياج داريد

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
mohamadamin3 norosayeh ارز دیجیتال fanusehonar تحصيل در اروپا google4004 مرکز فرهنگي هنري شماره 2 سقز همه چیز از همه جا آسمان ِ پرستاره‌ی بعد از برف. SaeedKeshavarzi.blog.ir