نرم افزار حسابداري بازرگاني هوشمند نوين به کاربران اجازه مي‌دهد تا تمامي معاملات بانکي خود را به راحتي ثبت و رمزگذاري کند؛ همچنين‌‌، نرم افزار با پشتيباني از حسابداري چندارزي سعي در سهولت عمليات ارزي دارد. حسابداران در بخش ارزي‌ مي‌توانند با ثبت سند تسعير نرخ ارز، گزارشات جامعي از سود و زيان و نوسات نرخ ارز به دست آورند.


 با نرم افزار حسابداري بازرگاني بيشتر رشد کنيد 


آيا تا به حال به اين فکر کرده‌ايد که کسب وکارهاي کوچک چگونه به بيزنسي بزرگ و بين‌المللي تبديل مي‌شوند؟ شرکت‌‌‌هاي بازرگاني، جز بزرگ‌ترين و سودآوران کسب و کارهاي شغلي محسوب مي‌شوند، که نقش بسزايي در اقتصاد جامعه نيز ايفا‌ مي‌کنند. استفاده از منابع سازمان‌ها براي بقا و رشد در اين بازار ضروري است. اين ضرورت براي شرکت‌‌‌هاي کوچک ملموس‌تر است. در اين ميان بهره‌گيري از سيستم‌‌‌هاي حسابداري مخصوص شرکت‌‌‌هاي بازرگاني و اجراي خودکار فرآيندهاي بازرگاني، کمک شاياني به واحد مالي و حسابداري جهت اجراي عمليات دوره‌اي مي‌کند. با مکانيزه‌ کردن امور مالي و مديريت هزينه‌‌ها‌‌، اتکا به گزارش‌‌‌هاي تحليلي و اتخاذ تصميم‌‌‌هاي راهبردي، مي‌توانيد انرژي سازمان را معطوف به توسعه کرده و سهم خود را در بازار افزايش دهيد.


آيا نرم افزار حسابداري بازرگاني جوابگوي همه نيازهاي يک شرکت است؟


در نرم افزار حسابداري هوشمند نوين امکان گزارش سود و زيان، استعلام، قرارداد و تعديلات خريد، ثبت فاکتور، امکان ثبت ماليات بر ارزش افزوده، ارسال تمامي فرم‌‌ها‌‌ و گزارشات به سيستم اتوماسيون اداري، امکان انجام عمليات بازرگاني ارزي و ريالي و ثبت اسناد مالي مرتبط به صورت خودکار و غيره فراهم آمده است.


انتخاب بهترين نرم افزار حسابداري بازرگاني


يکي از ارکان اقتصادي کشور، شرکت‌هاي بازرگاني و تجاري هستند. در شرکت‌هاي بازرگاني گردش‌هاي مالي زيادي در جريان است. به همين دليل موضوعات مربوط به حسابداري، موضوعي مهم و حياتي به حساب مي‌‌‌‌‌‌آيد. نرم افزار حسابداري بازرگاني هوشمند نوين، به صاحبان مشاغل کمک مي‌‌‌‌‌‌کند تا با ثبت منظم فاکتور‌ها و داده‌هاي خريدو فروش، تجزيه و تحليل، تفسير و ارائه اطلاعات مالي، نيازهاي خود را برطرف نمايند؛ همچنين به آنها کمک مي‌‌‌‌‌‌کند تا براي سرمايه‌هاي خود تصميماتي هوشمندانه بگيرند.هدف از حسابداري در شرکت‌هاي بازرگاني اغلب محاسبات سود و زيان، کنترل مانده حساب‌هاي ارزي و ثبت تسعير نرخ ارز است. شرکت‌هاي بازرگاني به خريد و فروش کالا يا خدمات مي‌پردازند و معمولاً در کالاهاي خريداري شده تغييري ايجاد نمي‌کنند و يا تغييرات آنها قابل چشم‌پوشي‌کردن است، به همين خاطر نوع ثبت حسابداري در شرکت‌هاي بازرگاني با حسابداري در شرکت‌هاي توليدي متفاوت است و ما به اين گونه شرکت‌ها پيشنهاد مي‌کنيم حتما بهترين نرم افزار حسابداري را براي رشد کسب وکارشان انتخاب کنند.


نرم افزار حسابداري بازرگاني، چقدر تجارت من را رشد مي‌دهد؟ 


اگر به تازگي وارد حوزه بازرگاني و تجارت شده‌ايد و يا از گذشته در اين کسب وکار مشغول هستيد، ضروري است که به خوبي منابع مالي و حسابداري خود را تحت کنترل داشته و حفظ نماييد. براي اينکه فاکتورهاي خود را به سادگي بررسي کنيد و ساعت‌ها وقت خود را براي گشتن در ميان داده‌هاي کاغذي نگذرانيد و ايراد‌ها و خطاهاي غير قابل جبراني ايجاد نکنيد، ممکن است به يک ابزار پشتيباني نياز داشته باشيد.! نرم‌افزار حسابداري به شما کمک مي‌کند تا در هنگام تهيه فاکتورها، تخفيفات، ماليات، هزينه‌هاي حمل ونقل و ساير صورتحساب‌هاي قابل استفاده دچار سردرگمي نشويد.


اين نرم افزار حسابداري به شما در پرداخت به موقع ماليات‌ها کمک مي‌کند و مي‌تواند جزئيات صورت حساب‌هاي مالي خود را به صورت کامل تضمين کند. نرم افزار حسابداري هوشمند نوين براي رشد و پايداري تجارت شما بسيار مناسب است. اين يک راه حل همه جانبه براي حسابداري برندتان است که تمام نيازهاي شما را مانند ايجاد فاکتورهاي حرفه اي، ارائه گزارشات جامع و کاربردي و ثبت تمام هزينه‌هاي شغلي تان را برطرف مي‌کند. استفاده از نرم افزارهاي تخصصي، ديد بهتري را براي کمک به شما در مديريت امور مالي و حسابداري کسب و کارتان فراهم مي‌کند.


بايدها و نبايدهاي نرم ‌افزار حسابداري بازرگاني


نرم ‌افزار حسابداري يکي از مهمترين ابزارهاي مورد نياز براي هر کسب‌ وکار است. اين سيستم‌ها نه تنها به شما در مديريت امور مالي ياري مي‌رساند؛ بلکه به شما در روند افزايش سوددهي نيز کمک مي‌کند. شايد بپرسيد که چرا‌ و چگونه نرم ‌افزار حسابداري مي‌تواند سود را افزايش دهد؟ در اينجا به سه عملکردي که سيستم حسابداري را قادر به افزايش سوددهي کسب‌وکارتان مي‌کند، اشاره مي‌کنيم: • سوددهي در گرو ديد همه‌ جانبه


نرم ‌افزارهاي حسابداري يک امکان فوق العاده به شما‌ مي‌دهند و آن اينکه شما مي‌توانيد پرفروش‌ترين محصولاتي که افراد را ترغيب به خريد مي‌کند را به راحتي شناسايي و به فکر رشد و ارتقا کسب و کار خود باشيد. نرم ‌افزار حسابداري همچنين، رديابي موجودي را ارائه مي‌دهد؛ از اين‌ رو درباره محصولاتي که فروش خوبي ندارند نيز، اطلاعاتي کسب و خط توليد آن را براي رسيدن به سوددهي و سرمايه‌گذاري بر روي پرفروش‌ترين‌ها‌‌، کاهش مي‌دهيد؛ بنابراين، مي‌توانيد تصميم بگيريد که در دوره بعدي چه محصولاتي را بيشتر يا کمتر توليد کنيد تا سود خود را افزايش دهيد. • مشاهده ريز عملکرد با يک کليک


چه کسي به شما گفته است که تهيه گزارشات مالي دقيق و به روز‌‌، تنها مزاياي نرم افزار حسابداري است؟! يکي از مهم‌ترين فوايد نرم افزارهاي حسابداري، صرفه‌جويي در وقت و هزينه شماست. با صرفه‌جويي در وقت کارکنان، شما روي موارد ديگر از جمله بهبود کيفيت محصولات توليدي و سرعت بالا توليدات متمرکز مي‌شويد.


سيستم حسابداري، بانک اطلاعاتي جامعي را درباره ميزان مواد اوليه، موجودي انبارها، ميزان توليدات در روز، ماه و سال و ساير موارد ديگر را ثبت مي‌کند که مي‌توانيد هر زمان که نياز داشته باشيد، آن را به طور کامل بررسي و در اختيار مديران قرار دهيد. • تصميم‌گيري‌‌هاي خرج کردن و تحليل ريسک


شايد شما براي رشد و بهبود کسب و کارتان بخواهيد مواد اوليه بيشتري براي افزايش توليد خود سفارش دهيد يا محصولات جديد و نوآورانه‌اي را در چرخه توليدتان قرار دهيد؛ شايد در نظر داشته باشيد تا تعداد کارمندان خود را در کارگاه توليدي‌تان بيافزاييد؛ اما، قبل از انجام هر يک از اين کارها، بايد وضعيت مالي کارگاه خود را در نظر بگيريد و آن را بررسي کنيد. بررسي کنيد که آيا بودجه لازم را براي انجام تصميمات خود داريد؟ آيا تصميم شما بر روند کسب‌وکارتان تأثيرگذار است؟ با بررسي گزارش‌‌هاي مالي مي‌توانيد به راحتي نيازهاي خود را پيش‌بيني و اهداف آينده خود را موشکافي کنيد.


بهترين نرم افزار حسابداري مخصوص خزانه داري


نرم افزار حسابداري خزانه داري هوشمند نوين يک سيستم پرکاربرد و ساده است که حجم زيادي از اسناد حسابداري، به صورت اتوماتيک توسط آن صادر مي‌شود. اين نرم افزار را مي‌توان زير مجموعه‌اي از نرم افزار حسابداري ارزي دانست. نرم افزار خزانه داري هوشمند نوين برگرفته از قواعدي از پيش تعريف شده با ساير سيستم‌هاي حسابداري مانند فروش و تدارکات و… مرتبط بوده و گردش‌هايمالي بين زير سيستم‌ها را کنترل مي‌کند. وصول به موقع مطالبات، تأمين منابع نقدينگي، پاسخگويي به تعهدات و جمع‌آوري اطلاعات خزانه‌داري از جمله نيازهاي اساسي شرکت‌ها بوده و انجام درست اين عملکردها از ويژگي‌هاي بارز نرم افزار خزانه داري مي‌باشد.نرم افزار خزانه داري هوشمند نوين يک برنامه نرم افزاري است که فرايند مديريت عمليات مالي يک شرکت را خودکار مي‌کند. اين کار کمک مي‌کند تا شرکت‌ها به طور خودکار فعاليت‌هايمالي خود، از جمله پول نقد، دارايي ها و سرمايه هايشان را مديريت کنند. چيزي که قبلاً هفته ها طول مي‌کشد، اکنون مي‌تواند ساعت ها طول بکشد. کنترل کردن اسناد دريافتي، کنترل کردن اسناد پرداختي و نگهداري سوابق پيشين، خصوصا در سازمان‌هايي که با حجمي بالا از اطلاعات سروکار دارند، اهميت به‌ سزايي داشته و کليه اين موارد به راحتي و با اطمينان با نرم افزار حسابداري خزانه داري هوشمند نوين انجام پذير است.


قابليت‌هاي نرم افزار حسابداري خزانه داري • امکان تقسيم دريافت و پرداخت به چند خزانه و صندوق مستقل و کنترل ارتباطات داخلي و بين صندوق‌ها

 • امکان معرفي و کنترل موجودي صندوق‌ها

 • امکان رسيدهاي دريافت و پرداخت جهت کنترل دقيق سيستمي و برقراري ارتباط با ساير منابع سيستم

 • امکان ثبت انتقال بين بانکي جهت جا به جايي وجوه از يک حساب بانکي به حساب‌هاي ديگر

 • امکان ثبت و مديريت انتقال بين اشخاص و تأثيرات آن در صورتحساب اشخاص

 • امکان ثبت و صدور رسيد براي کليه مراحل عمليات دريافت و پرداخت

 • امکان کنترل تاريخ در ثبت اسناد

 • امکان کنترل بر روي ثبت دريافت‌هاي نقدي براي جلوگيري از خطا‌هاي کاربري

 • امکان نسبت دادن فرم پرداخت به سند حسابداري

 • امکان نمايش رديف‌هايبانکي در نسبت دادن پرداخت به سند‌هاي حسابداري

 • امکان نمايش آخرين وضعيت و محل چک‌ها به صورت اتوماتيک و لحظه‌اي

 • امکان مشاهده تاريخچه چک از فرم اسناد و عمليات‌ها

 • امکان ارتباط با زير مجموعه‌هاي ديگر از قبيل فروش، خريد و کنترل قرارداد

 • امکان صدور اتوماتيک رسيد وصول پرداخت‌هاي روز

 • امکان تغيير تاريخ سرسيد‌هايچک‌هايپرداخت و ذخيره تاريخ تغيير

 • امکان صدور سندهاي پرداخت و دريافت با يک يا چندين حساب

 • امکان تغيير وضعيت اسناد دريافتني

 • امکان عودت دادن چک واگذار شده

 • امکان تغيير وضعيت اسناد پرداختني

 • امکان در جريان وصول گذاشتن گروهي چک‌ها

 • امکان دريافت اسناد پرداختني عودت يافته

 • امکان پرداخت اسناد دريافتني وصول نشده

 • امکان دريافت وپرداخت گروهي چک‌ها

 • امکان دريافت و پرداخت چک ارزي

 • امکان به حساب گذاشتن گروهي چک‌ها، به تفکيک تاريخ

 • امکان تسويه فاکتورها به وسيله يک چک يا وجه نقد

 • کنترل شماره چک‌هاي هر دسته چک

 • کنترل تاريخ و شماره دريافت و پرداخت نقدي

 • امکان جلوگيري از اصلاح وضعيت چک‌هاي انتقالي از دوره مالي قبل

 • امکان جلوگيري از ثبت چک پرداختي با شماره تکراري

 • امکان جلوگيري از وصول و پاس کردن چک قبل از سررسيد

 • امکان جلوگيري از استفاده شماره چک‌هاي استفاده شده

 • امکان جلوگيري از ابطال چک‌هاي استفاده شده

 • امکان مديريت دسترسي گروه‌هاي کاربران و.اگر براي اولين بار مي‌خواهيد اقدام به خريد نرم افزار حسابداري کنيد؛ بهتر است بدانيد که هر نرم‌افزار حسابداري داراي کاربرهاي متفاوتي است و نيازهاي گروه صنفي خاصي را فراهم‌ مي‌کند. به عنوان مثال نرم ‌افزار حسابداري بازرگاني‌‌، شرکتي‌‌، فروشگاهي‌‌، خدماتي و … هرکدام داراي ماژول‌هاي خاصي براي رفع نياز کسب‌ وکارها هستند. شما با مراجعه به سايت هوشمند نوين، به آدرس www.hnovin.com مي‌توانيد ماژول‌هاي مورد نياز خود را به صورت جداگانه درخواست داده و اطلاعات کاملي از ديگر نرم افزارهاي هوشمند به دست آوريد. به عنوان مثال بهترين نرم افزار حسابداري براي مشاغل بين المللي مي‌بايست حتي کوچکترين تراکنش‌هاي مالي روزانه را ثبت کند. يکي ديگر از مهم‌ترين ويژگي‌هايي که در استفاده از نرم‌افزار حسابداري بايد مورد توجه قرار گيرد‌‌، ثبت موارد اقتصادي به عنوان دارايي‌ها‌‌، تعهدات اقتصادي به عنوان بدهي‌‌ها و ايجاد صورت‌هاي سود و زيان در يک کسب وکار است.منبع:


https://virgool.io/@hnovin/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B1%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-hgwpbotndpob