حسابداري يکي از مهم‌ترين اصول هر کسب وکاري است که هر چقدر کاري گسترش پيدا کند و يا فروش محصولات بالا بروند، محاسبه اطلاعات و هزينه‌ها سخت‌تر مي‌شوند و زمان خيلي بيشتري را از ما مي‌گيرند. اما امروزه براي حسابداري فروشگاه اينترنتي، از نرم‌افزارهاي مخصوص معرفي شده به دنيا استفاده مي‌شود که به کارها دقت، نظم و سرعت بيشتري مي‌بخشد. پس اگر شما هم در محاسبه اطلاعات فروشگاه خود از جمله سود و ضرر، موجودي، بدهکاري، هزينه اجاره و حقوق کارمندان و کلي هزينه‌هاي ديگر به مشکل برخورده‌ايد، نرم افزار حسابداري فروشگاهي هوشمند نوين راه‌حل مشکلاتتان خواهد بود.اما براي استفاده از نرم‌افزار حسابداري در فروشگاه‌هاي اينترنتي بايد به چه نکاتي اهميت دهيم؟ آشنايي با چه مواردي کمک مي‌کند تا نتيجه مطلوب‌تري را دريافت کنيم؟ در ادامه با تيم هوشمند نوين همراه باشيد تا توصيه‌هايي را خدمت شما ارائه دهيم.


نرم افزار فروشگاهي هوشمندنوين

نکاتي که قبل از خريد نرم افزار حسابداري فروشگاهي بايد بدانيد!


همان‌طور که گفته شد آگاهي از چگونگي استفاده از نرم‌افزارهاي حسابداري فروشگاه اينترنتي کمک مي‌کند تا حسابرسي امور در مدت زمان کمتر و با دقت بالاتري انجام شود. اما چه نکاتي بايد رعايت شود؟


نرم افزار مناسب فروشگاه‌تان را انتخاب کنيد!


توصيه مي‌شود براي خريد نرم‌افزار حسابداري مناسب کسب‌وکارتان از ويژگي‌هاي لازم نرم افزار مد نظرتان مطمئن باشيد تا با توجه به آن ويژگي‌ها اقدامات لازم براي خريد را آغاز کنيد. زيرا اين امکان وجود دارد که فروشگاه‌ شما تنها به يک سري از محاسبات ساده نياز داشته باشد. يا هزينه زيادي را نداشته باشد و يا برعکس. شايد نياز باشد يک نرم‌افزار کامل با هزينه بيشتري خريداري کنيد.
پس با در نظر گرفتن ويژگي‌ها و هزينه مناسب براي فروشگاه اينترنتي‌تان نرم‌افزار مورد نيازتان را انتخاب کنيد. اما اگر اطلاعات کافي در اين مورد نداريد، مي‌توانيد با گرفتن مشاوره تخصصي از طريق خدمات پشتيباني، نرم افزار مناسب را انتخاب و از ضررهاي مالي جلوگيري کنيد. در اين راستا کارشناسان ما ميتوانند اطلاعات کاملي را در اختيار شما قرار دهند.


استفاده از نرم افزار را به خوبي بلد باشيد!


فردي که اين نرم‌افزار را مديريت مي‌کند بايد با فضاي آن آشنا و کار با آن را به خوبي بلد باشد تا بداند چگونه اطلاعات را وارد کند؛ زيرا در اختيار داشتن سيستم حسابداري به تنهايي با کسي که از کار با آن چيزي سر در نمي‌آورد و نمي‌داند چگونه اطلاعات را وارد نرم افزار کند و يا به چه روشي از آن اطلاعات استفاده کند، به هيچ وجه کارساز نيست.


 نرم افزار حسابداري هوشمندنوين

از داشتن خدمات پس از فروش آن نرم افزار مطمئن شويد!


احتمالا با خود فکر کرده‌ايد که اگر براي کار با نرم‌افزار به خوبي آموزش ديده باشيد ديگر مشکلي سر راهتان نيست و مي‌توانيد به همه چيز رسيدگي کنيد. اما بايد بدانيد حتي با وجود آموزش‌هاي کافي باز هم ممکن است هنگام نصب نرم افزار و يا هنگام کار با آن به اشکالات ريزي برخورد کنيد. ايجاست که نياز به بررسي دوباره و ايجاد تغييرات احساس خواهد شد. در نتيجه وجود خدمات پشتيباني اين نرم‌افزارها براي راهنمايي و پاسخ به مشتريان ضروري است.


نکاتي که بعد از خريد نرم افزار حسابداري فروشگاهي بايد بدانيد!


نکات لازم قبل از خريد نرم‌افزار حسابداري فروشگاه اينترنتي را خدمت شما شرح داديم. شايد با خود فکر کنيد که همه چيز تمام شده و حال مي‌توانيد از آنها استفاده کنيد. بايد بگوييم سخت در اشتباهيد! پس از خريد نيز نکاتي وجود دارد که بايد نسبت به آنها آگاه شويد.


با استفاده از اين نرم افزار حسابداري سرعت کارتان را چند برابر مي‌کنيد.


کسي که کار با اين نرم‌افزارها را بلد باشد و آموزش‌هاي کامل را ديده باشد، به خوبي به سرعت وارد و ثبت کردن اطلاعات آن پي ‌برد. همچنين سرعت ثبت اين نرم‌افزارها در مقايسه با ثبت اطلاعات در نرم‌افزار اکسل و يا ثبت به روش دستي خيلي بيشتر است و کارهاي شما را جلو مي‌اندازد. شايد برايتان سوال شود که اين نرم‌افزار چگونه سرعت کار را افزايش مي‌دهد و يا اين که به چه دليلي سرعت عمل نرم‌افزار حسابداري فروشگاه اينترنتي در مقايسه با نرم افزار اکسل بيشتر است؟
جواب سوال شما اين است؛ نرم‌افزارهاي حسابداري مي‌توانند بعضي از کارها را به صورت خودکار و از قبل برنامه‌ريزي انجام دهند. همان‌طور که فهميديد به طور کلي شما تنها با وارد کردن اطلاعات در اين نرم‌افزارها بخش‌هايي از محاسبه‌ها و گزارشات مالي فروشگاه را به صورت خودکار دريافت مي‌کنيد.


با استفاده از اين نرم افزار حسابداري کارهايتان را دقيق‌تر انجام مي‌دهيد.


کار با اين نوع نرم افزار دقت محاسبه را بالا مي‌برند و شما ديگر نيازي به بررسي دوباره آن‌ها نداريد. اما فقط در صورتي که اطلاعات را درست وارد کرده باشيد. هرچند که درست کردن اشتباهات در اين نرم‌افزار خيلي آسان و ساده‌تر است. با اين حساب نرم‌افزارهاي حسابداري نه تنها سرعت، بلکه دقت کارکردن را نيز بالا مي‌برند.


 


سخن آخر
در اين محتوا سعي داشتيم تا نکات مهم استفاده از نرم افزار حسابداري فروشگاه اينترنتي هوشمندنوين را به طور کامل شرح دهيم. براي استفاده از اين نوع نرم ‌افزارها در ابتدا بايد از انتخاب نرم ‌افزار مورد نياز فروشگاه خود با خدمات پشتيباني مناسب مطمئن باشيد تا به اشتباه هزينه اضافي را صرف خريد آن نکنيد و براي سوال و يا مشکلات ايجاد شده از آن‌ها راهنمايي‌‍‌هاي لازم را دريافت کنيد. با سپردن محاسبه‌ها و اطلاعات فروشگاه اينترنتي‌تان به اين نرم افزار مي‌توانيد به روند کارکردن خود سرعت و دقت بدهيد تا هم کار براي شما راحت‌تر شود و هم مشتريان‌ از شما راضي باشند.

منبع:


https://www.hnovin.com/online-store-accounting-software/