يکي از دغدغه‌هاي اصلي اشخاص و مهندساني که داراي پروژه‌هاي ساختماني و پيمانکاري متعدد هستند، مديريت مالي و اجرايي در پروژه‌ها است. براي اشخاصي که در صنف ساختمان سازي مشغول به فعاليت هستند، بسيار مهم و حياتي است تا وضعيت پروژه‌ها و قرارداد‌ها، ميزان گردش مالي در هر پروژه و تمامي هزينه‌هاي دربرگيرنده و جانبي پروژه‌ها را ثبت نمايند. اين شغل بسيار پردغدغه بوده و درگيري‌هاي ذهني افراد در اين صنف شغلي، فرصت نوشتن مکتوب گزارشات و توجه به جزئيات ريز را از آنان مي‌گيرد. ما در شرکت نرم افزار حسابداري ساختمان سازي به جهت پاسخگويي به نيازهاي کارفرمايان و مهندسان فعال در زمينه ساختمان سازي، با ارائه نرم افزار حسابداري ساختمان سازي به اين دغدغه‌ها پايان مي‌دهيم تا بتوانيد تمرکز بيشتري بر روي پروژه‌هاي خود داشته باشيد و با اطمينان و تمرکز بيشتر، جزئيات مسائل خود را ثبت نماييد.نرم افزار حسابداري ساختمان سازي


آيا به طور دائم از ميزان سود و زيان‌هاي قراردادها و پروژه‌هاي ساختماني خود مطلع هستيد؟ داشتن نرم افزار حسابداري ساختمان سازي براي رفع اين نياز در خدمت شرکت‌هاي فعال در زمينه ساختمان سازي و براي رفع نيازهاي آنان طراحي شده است. با افزايش رشد سريع ساختمان سازي، مديران و مهندسان ساختمان سازي اغلب پروژه‌هاي زيادي را به صورت همزمان در پيش رو دارند. مديريت همزمان پروژه‌ها کاري دشوار است که با استفاده از نرم افزار حسابداري ساختمان سازي مي‌توان به اين مشغله‌‌ها پايان داد. با استفاده از اين سيستم‌هاي حسابداري که با کاربري آسان و امکانات فراوان در اختيار شما قرار خواهد گرفت، به راحتي مي‌توانيد در زمان انجام پروژه‌هاي خود، ابتدا قيمت تمام شده را محاسبه نماييد و با محاسبه هزينه‌هاي اوليه و هزينه‌هاي نهايي، تصميمات بهتري در طول انجام پروژه ساختمان‌سازي اتخاذ نماييد.


چه مشاغلي به استفاده از اين نرم افزار نياز دارند؟


اگر در مشاغل پيمانکاري و ساخت‌و‌ساز ساختمان‌ها چه به صورت چند پروژه‌اي و يا بر روي يک ساختمان فعاليت مي‌کنيد، حتما براي نظم دهي به کسب و کار خود به يک نرم افزار حسابداري ساختمان سازي احتياج داريد. نرم افزارهاي زيادي در حوزه حسابداري ساختماني در بازار وجود دارد که هر کدام از اين نرم افزارها ممکن است صنف خاصي را مورد هدف قرار داده باشد. برخي از اين نرم افزار‌ها ويژه حسابداران طراحي شده است به طوري که غيرحسابداران و افراد مبتدي، آشنايي چنداني با حسابداري‌هاي دو طرفه و ثبت سند ندارند و نمي توانند به سادگي از اين نرم افزارها استفاده کنند. در کنار اين‌ها برخي ديگر از نرم افزارها نيز اگرچه امکاناتي براي عمليات ساخت و ساز و پروژه دارند اما، داراي امکانات حسابداري خوبي نيستند و قابليت ارائه گزارش‌هاي مفيد براي حسابداران را ندارند. نرم افزارهاي حسابداري هوشمند نوين داراي ويژگي هاي يک نرم افزار حسابداري خوب و قدرتمند است و به تمامي نياز هاي شما پاسخ خواهد داد.


چگونه بهترين نرم افزار پيمانکاري را انتخاب کنم؟


يکي از حقوق اصلي مشتريان نرم افزارهاي حسابداري بنا به حوزه و صنف کاري مورد نظرشان، آشنايي با نحوه کاربري نرم افزار و امکانات آن، قبل از خريد است.
هر شرکت نرم افزاري با توجه به استراتژي‌هاي خود، از روش‌هاي متفاوتي براي معرفي امکانات نرم افزارهاي خود استفاده مي‌کند. اين معرفي ها مي‌تواند به صورت ارائه ويدئوهاي معرفي نرم افزار، ارائه دموي رايگان نرم افزار و يا امکان دانلود نسخه آزمايشي آن‌ها به صورت رايگان و در زمان محدود باشد.


امکانات نرم افزار حسابداري ساختمان سازي هوشمند نوين


بنابر آنچه گفته شد شرکت‌هاي ساختمان سازي براي انجام پروژه‌هاي ساختماني خود، نياز به يک نرم افزار حسابداري خوب، براي انجام امور مالي و ثبت پروژه‌ها دارند که بتواند به صورت يکپارچه و کارآمد کليه امور را در دست بگيرد. نرم افزار حسابداري ساختمان سازي تخصصي هوشمند نوين، داراي امکانات خاصي چون ثبت داده‌هاي مالي حسابداري، تحليل و تجزيه صورت‌هاي مالي و شناخت درآمد ساختمان سازي مي‌باشد.


نرم افزار حسابداري ساختمان سازي هوشمند نوين امکانات زير را در بر مي‌گيرد:


• امکان پيش بيني قيمت تمام شده پروژه
• قابليت کنترل کردن قيمت خدمات و کالاها با نرم افزار بهاي تمام شده
• کاربري آسان و محيط ساده کاربري
• امکان محاسبه هزينه و انحراف بهاي تمام شده در ساختمان سازي
• سرعت بالاي پردازش اطلاعات و امکان صدور فاکتور
• امکان تهيه صورت وضعيت موقت و نهايي پيمانکاري ساختمان
• ايجاد پروژه‌هاي نا محدود جهت تفکيک هزينه‌ها و بهاي تمام شده هر پروژه
• ايجاد سرفصل‌هاي هزينه پروژه
• معرفي انبار مواد اوليه و مصالح هر پروژه بصورت مجزا
• معرفي بانک، تنخواه گردان و صندوق به تفکيک پروژه‌ها
• خروج کالا با سرفصل خاص (خروج مصالح و مواد اوليه هر پروژه از انبار به تفکيک)
• صدور چک و واريز نقدي از صندوق يا تنخواه به حساب هزينه‌هاي هر پروژه بصورت مجزا
• صدور سند بصورت اعشاري
• تخصيص سرفصل هزينه به يک پروژه خاص براي جلوگيري از اشتباهات کاربران
• امکان گزارشگيري از هر پروژه
• امکان دريافت گزارش سود يا زيان هر پروژه جهت بستن حساب آن
• امکان معرفي چک‌هاي ضمانتي
• امکان ايجاد کردن چندين شرکت در نرم افزار با بانک‌ اطلاعاتي‌هاي مجزا (امکان چند شرکته)
• امکان ايجاد سرفصل شرکا براي هر پروژه و تقسيم سود و زيان در پايان کار و اتمام پروژه‌ها
• ارائه گزارش خروجي به صورت اکسل


با استفاده از امکانات نرم افزار حسابداري هوشمند نوين مخصوص ساختمان سازي، شما مي‌توانيد پس از مشخص شدن پروژه‌هاي خود تمامي جزئيات کاري هر پروژه و حساب‌هاي آن‌ها را براي ثبت گزارشات مالي و‌… به همراه قراردادهاي هر پروژه ثبت نماييد. شرکت‌‌هاي ساختمان سازي براي آگاهي از بهاي تمام شده و سود و زيان هر پروژه، نياز به يک نرم افزار حسابداي با عملکردهايي ساده براي ثبت هزينه‌هاي پروژه اي و کنترل موجودي انبار مصالح و مواد اوليه خود دارند. از اين رو ما براي شرکت‌هاي ساختماني با هر سطح از عملکرد نرم افزار حسابداري ويژه اين شغل را با نام نرم افزار حسابداري ساختمان سازي، طراحي و توليد نموده‌ايم.


منبع:


https://www.hnovin.com/ac/building-accounting-software/