آيا شما هم در معاملات تجاري خود به اين مشکل برخورد کرده‌ايد که نياز به تبديل ارز و حسابداري چند ارزي داشته باشيد؟ آيا با مقوله حسابداري چند ارزي آشنا هستيد؟ ما در تيم توليد محتواي نرم افزار حسابداري هوشمند نوين    قصد داريم تا در اين مطلب، به ارائه توضيحاتي در مورد حسابداري ارزي و دليل استفاده از نرم افزار حسابداري ارزي در شرکت‌ها بپردازيم. حسابداري ارزي اصطلاحي است که ارز مورد استفاده يک بنگاه را براي ثبت کليه معاملات و صورت هاي مالي آنها تعريف مي‌کند. ارز حسابداري مي‌تواند متفاوت از پولي باشد که در آن شرکت محصولات خود را مي‌فروشيد.


 


چرا از نرم افزار حسابداري ارزي استفاده کنيم!


براي شرکت‌ها يا سرمايه گذاراني که چندين ارز را اداره مي‌کنند و مدام در حال معاملاتبين المللي هستند، تعامل نرخ ارز و تبديل آنها مي‌تواند بسيار کار پيچيده و سختي باشد. نرم افزار حسابداري ارزي هوشمندنوين به منظور رفع مشکل تبادلات چند ارزي توليد شده است به طوري که شما بدون هيچگونه دشواري مي‌توانيد آنها را ثبت و بررسي نماييد. با پيشرفت علم و تکنولوژي و رشد ارتباطات بين المللي و برون مرزي، نياز به استفاده از نرم افزار حسابداري بين المللي و نرم افزار حسابداري چند ارزي در شرکت‌ها بسيار حس مي‌شد. بر اين اساس، مورد توجه قرار گرفتن سيستم حسابداري ارزي، امري عادي تلقي مي‌شود. اگر تجارت شما در سطح جهاني فعاليت مي‌کند يا در تدارک گسترش کسب وکار خود به صورت بين المللي هستيد، داشتن يک نرم افزار حسابداري که از چندين ارز پشتيباني کند، مي‌تواند نقش مهمي را در محاسبات شما ايفا کند.


 


نرم افزار حسابداري چند ارزي مناسب چه کسب و کارهايي است؟


شرکت‌هايي که در بازارهاي کوچکتر و يا در کشورهايي با ارزهايي بجر ارزهاي بين‌المللي دلار، يورو و … فعاليت مي‌کنند بيش از بقيه نياز به اين تبادلات ارزي دارند. در اين حوزه ها به منظور ساده‌سازي صورت‌هاي مالي، مشاغلي که داراي نيازهاي پيچيده مديريت ارزي هستند، کليه معاملات خود با استفاده از نرم افزارهاي حسابداري ارزي به سادگي ثبت و بررسي مي کنند. در جامعه امروزي که قيمت ارز هر لحظه در حال نوسان است، شما مي‌توانيد نرخ ارز مورد نظر خود را در نرم افزار حسابداري ارزي هوشمند نوين بصورت لحظه‌اي محاسبه کنيد و نرخ هاي مختلف ارز را در نرم افزار خود داشته باشيد؛ بنابراين، ديگر شما نياز به محاسبه نرخ ارز روز نداريد و به سهولت نرخ ارز به روز را در معاملات تجاري خود خواهيد داشت. نرم افزارهاي حسابداري چند ارزي با توجه به نياز مديران و صاحبان شرکت هايي که با ارزهاي مختلف مبادلات انجام مي دهند، امکان ارزيابي واحد‌هاي مختلف ارزي را به مديران مي‌دهد و به آنان را در راستاي حرکت به سوي اهداف و تبادلات ارزي ياري مي‌دهند.


 


مديريت چندين ارز با نرم افزار حسابداري ارز


هنگامي که شرکت هاي بين المللي کالا و خدمات را از ارائه دهندگان خارجي دريافت مي‌کنند و يا محصولات خود را در بازارهاي خارج از کشور مي‌فروشند، جريان نقدي به ارزهاي خارجي ايجاد مي‌کنند. براي گزارش اين بدهي‌ها و مطالبات در صورت هاي مالي، شرکت ابتدا بايد از يک نرم افزار حسابداري معتبر استفاده نمايد. نرخ ارز به‌طور مداوم در نوسان است و همين امر باعث تغيير در ميزان بدهي ها و مطالبات مي‌شود. نرم افزار حسابداري ارزي هوشمند نوين ويژه صرافي‌ها براي شرکت‌هايي که کسب و کار آنها با چند واحد پولي يا ارز انجام مي‌شود طراحي شده و در اين نسخه به سادگي مي توانند در فاکتور فروش خود را با يک يا چند ارز متفاوت صادر نماييد. استفاده از فاکتور با چند ارز، صدور اسناد مالي، گزارشات مالي و . از امکانات اصلي مورد نياز شرکت‌هاي صرافي مي باشد که در اين نرم افزار گنجانده شده است.


 


مشخصات و امکانات نرم افزار حسابداري ارزي هوشمند نوين


هدف تيم ما از ايجاد نرم افزار حسابداري ارزي بهبود در شرايط مبادلات ارزي و تجارت هاي بين‌المللي و رفع نيازهاي مرتبط مخاطبان خود است. از امکانات نرم افزار حسابداري چند ارزي هوشمند نوين مي‌توان به موارد ذيل اشاره نمود:


• امکان محاسبه و ثبت تسعير نرخ ارز با دقت بالا به منظور محاسبه دقيق نوسانات ارز
• امکان معرفي چندين ارز يا سند چند ارزي به صورت نامحدود
• امکان ثبت اسناد به صورت ارزي و ريالي به طور همزمان در سيستم
• امکان معرفي ارز پايه به عنوان يکي از کاربردي ترين ويژگي هاي نرم افزار
• امکان ثبت اسناد ارزي و فاکتور بر اساس آخرين و به روزترين نرخ ارز
• امکان صدور پيش فاکتور ارزي
• امکان صدور برگشت از فروش ارزي
• امکان صدور سفارش مشتري ارزي
• قابليت پشتيباني بيش از 5 زبان
• کنترل بانک و چک هاي ارزي
• ارائه گزارشات تراز ارزي
• امکان ثبت سود و زيان غير واقعي در خريد و فروش‌ها
• امکان استخراج مانده ارزي مشتريان براي کليه ارزهاي مبادله شده
• امکان چاپ فرم هاي خريد و سفارش خريد، برگشت از خريد، پيش فاکتور، فروش و برگشت از فروش و سفارش مشتري بصورت ريالي و ارزي


 اين که شما يک تاجر کوچک خرده فروشي هستيد يا يک واردکننده و صادر کننده بين المللي چندان فرقي ندارد؛ همگي اين مشاغل روزانه چالش خريد و فروش با ارزهاي مختلف را براي شما در‌پي خواهد داشت.
تعيين ارزهاي پيش فرض، براي مشتريان و فروشندگاني که با ارز ديگري کار مي‌کنند مي بايست با دقت انجام شود که اين کار نيازمند استفاده از نرم افزارهاي دقيق حسابداري است. شرکت‌هاي طراحي نرم‌افزارهاي حسابداري به تازگي قابليت هايي را در نرم افزار‌هاي خود قرار کي دهند تا مصرف کنند‌ها بتوانند به راحتي‌ و کم‌ترين زمان امور حسابداري و مالي ارزي خود را انجام داده و ثبت کنند.
حصول اطمينان از درستي هرگونه معامله اي که انجام مي شود بسيار مهم است و بايد دسترسي به آنها براي بررسي‌هاي بعدي امکان پذير باشد. با داشتن نرم افزار حسابداري ارزي مي‌توانيد نرخ ارز در زمان واقعي را رديابي و مديريت کنيد. اين مزاياي نرم افزار حسابداري مي‌تواند تأثيرات گسترده اي در کل سيستم هاي مالي شرکت شما داشته باشد.


منبع:


https://www.hnovin.com/ac/currency-accounting-software/


 


 

بهترين نرم افزار حسابداري

بهترين نرم افزار حسابداري بازرگاني

بهترين نرم افزار حسابداري پيمانکاري

بهترين نرم افزار حسابداري فروشگاهي را از کجا تهيه کنيم؟

نرم افزار حسابداري در سال 1399 چقدر پردرآمد است؟

بهترين نرم افزار حسابداري خدماتي هوشمند نوين

بهترين نرم افزار حسابداري توليدي

ارزي ,حسابداري ,ارز ,افزار ,نرم ,• ,افزار حسابداري ,نرم افزار ,• امکان ,حسابداري ارزي ,چند ارزي , نرم افزار حسابداري ,از نرم افزار حسابداري ,استفاده از نرم افزار

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
زندگی دیجیتال shamimeyas20 مطالب اینترنتی golshaneyads آموزش آباکوس ajapress حسینیم Nicole کتابخانه عمومی شهید مطهری مهریز طراحی آنتن سامانه های راداری و رادیویی